• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

1 рік роботи. Звітуємо.

Один рік тому, 08.08.2023 у Варшаві запрацював MRS in POLAND – проходження комп’ютерних кваліфікаційних іспитів моряків – осіб командного складу морських суден. Відповідні іспити складаються виключно в екзаменаційному класі, на ліцензійному та захищеному обладнанні за особистої присутності моряка.

Протягом року до Державної кваліфікаційної комісії моряків Адміністрації судноплавства надійшло 5000+ заяв на проходження іспитів для підтвердження кваліфікації. Переважна кількість заяв надходила через портал ДІЯ – 63% від загальної кількості; 34% заяв було подано через представника до сервісних центрів «Моррічсервіс» в Києві, Одесі, Ізмаїлі та до управлінь Адміністрації судноплавства в Києві та Одесі. Також, заяви від моряків надходили поштовим відправленням.

За цей рік у Варшаві було організовано 12 змін у складі адміністраторів ДП «Моррічсервіс», які відповідають за організаційно-технічну складову тестування та представника ДККМ АС, який приймає іспит з видачею відповідного Сертифікату.

За період серпень 2023 – серпень 2024 організовано 4 520 кваліфікаційних іспитів (CES-тест), які складали майже 3,5 тисячі осіб. Зокрема, успішно складено 89% іспитів. Середній результат правильних відповідей складає доволі високий 91%. 301 моряк пройшов тестування зі 100-відсотковим результатом правильних відповідей. Ті з моряків, які не дотягнули до встановленого прохідного результату (70% правильних відповідей загалом) в середньому мали результат 55 відсотків і здебільшого, вони поверталися для повторного проходження за 10 днів.

Наступна зміна готується до відрядження у Варшаву з 12 серпня приймати іспити за звичайним графіком роботи: щоденно, з понеділка до п’ятниці, 4 рази на день – о 10:00, 12:00, 14:00, 16:00. Склад адміністраторів «Моррічсервіс» та членів ДККМ постійно змінюється.  Сертифікат про успішне проходження іспиту видається одразу по закінченню іспиту, він оформлюється в 3-х екземплярах – один видається моряку, другий передається до Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України, третій додається до архівної справи. Також, всі дані про заяви та тестування фіксуються в електронному вигляді. Під час складання іспиту ведеться відеоспостереження.

Детальна інформація щодо подачі заяви, проходження іспиту або підготовки до нього за допомогою послуги «пробне тестування» за цим посиланням: https://morrichservice.marad.gov.ua/ua/poslugi/kompyuternij-kvalifikacijnij-ispit-test-ces-60

Проходження кваліфікаційних комп’ютерних іспитів моряків (тест CES-6.0.) відбувається з метою встановлення відповідності знань та професійних навичок моряків стандартам компетентності, визначеним Міжнародною конвенцією про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978р. і Кодексом з підготовки і дипломування моряків та несення вахти, схваленим Резолюцією 2 Конференції Сторін Конвенції 1978р. від 7 липня 1995 року, на виконання Постанови КМУ від 30.06.2021 №734 «Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення іспиту у формі комп’ютерного тестування для підтвердження кваліфікації моряків» та Положення про звання осіб командного складу морських суден та порядок їх присвоєння, яке затверджено Постановою КМУ від 30.12.2022 №1499 (зі змінами).

Кадети та випускники українських закладів фахової морської освіти та інші українські моряки торговельного флоту, які виїхали за кордон України за Постановою КМУ від 02.09.2022 №992 «Про внесення змін до правил перетинання державного кордону громадянами України» для проходження необхідної та обов’язкової практики з плавання або для роботи за міжнародним контрактом, отримають змогу скласти комп’ютерні іспити, які на сьогодні є єдиною офіційною умовою для підтвердження кваліфікації, присвоєння звання особам командного складу морських суден та отримання професійного робочого диплома.

Готуємося ретельно до іспитів.

Бажаємо успіхів всім причетним.

Дякуємо за можливість працювати.
Ні пуху, ні пера!